BEDFORD HARRIERS OAKLEY 20
(Sunday 27th March 2011)

Home : Oakley

Official Results

Award Winners

NB: PLEASE NOTE - THE RACE WAS TIMED FROM 'GUN' START TO THE 'CHIP TIME' FINISH.

Fun Run Results : County Championship ResultsEd Stagg Race Photographs
 

Place Name Team Bib No Age Group Place Total Time Gender
1 Philip Chritchlow Beaumont R C 706 ***** M 40-44 1:57:42 M
2 Christopher Riley Bedford & County A C 771 ***** M 35-39 1:57:54 M
3 Chris Curtis Corby A C 631 ***** M  0-34 1:59:41 M
4 Matthew Stratford Redhill R R 666     1 M  0-34 2:00:13 M
5 Wayne Bell   322     2 M  0-34 2:00:37 M
6 Greg Spellman Rugby & Northants A C 494     1 M 45-49 2:02:09 M
7 James Repper Chiltern Harriers A C 354     1 M 35-39 2:04:03 M
8 Richard Whitelegg Hinckley R C 989     1 M 40-44 2:04:43 M
9 Dan Doherty Team Balancise 141     2 M 35-39 2:04:46 M
10 Dave Masser Hinckley R C 1034     2 M 45-49 2:05:18 M
11 Geoff Bamber Richard Allen Fitness 482     3 M  0-34 2:06:53 M
12 Simon Speirs Harpenden Aro Runners 211     2 M 40-44 2:07:10 M
13 Peter Ryan   79     4 M  0-34 2:07:30 M
14 Simon Bell Fairlands Valley Spartans 615     3 M 40-44 2:07:45 M
15 Philippa Taylor Nene Valley Harriers 567 ***** F 40-44 2:07:49 F
16 Paul Veitch Riverside Runners 251     3 M 35-39 2:08:35 M
17 Kieren Drane Ely Runners 126     5 M  0-34 2:09:03 M
18 Alistair Chambers Ivanhoe Runners 108     3 M 45-49 2:09:54 M
19 Manjit Bedi East London Runners 547     4 M 45-49 2:10:26 M
20 Mark Smith Sphinx A C 1044     4 M 40-44 2:10:43 M
21 Stephen Richardson   1064     6 M  0-34 2:11:14 M
22 Christopher Lazenby Wootton R R 217     7 M  0-34 2:11:36 M
23 Jon Kemp Wellingborough & District A C 177     4 M 35-39 2:11:42 M
24 Pascal Evans Stragglers 789     5 M 40-44 2:11:46 M
25 David Green Harpenden Aro Runners 194     1 M 50-54 2:12:04 M
26 Martyn Brunt Coventry Godiva Harriers 867     6 M 40-44 2:12:20 M
27 Giles Hopkinson Orion Harriers 948     7 M 40-44 2:12:31 M
28 Ross Langley Tring R C 216     8 M  0-34 2:12:38 M
29 John Nelson Alchester R C 257     2 M 50-54 2:12:39 M
30 Iain James Knight Ilford A C 841     9 M  0-34 2:12:47 M
31 Aaron Chappell Bracknell Forest Runners 668     8 M 40-44 2:12:54 M
32 Peter MacKerell Leighton Buzzard A C 998    10 M  0-34 2:13:22 M
33 Patrick Pearce Garden City Runners 857    11 M  0-34 2:13:38 M
34 Patrick Braybrook   360    12 M  0-34 2:13:46 M
35 Malcolm Pritchard Riverside Runners 229     9 M 40-44 2:13:48 M
36 Mark Anderson   95    13 M  0-34 2:13:54 M
37 Roy Priestley Blackheath & Bromley Harriers 816    10 M 40-44 2:14:19 M
38 Dustin Odell Team Balancise 321     5 M 35-39 2:14:27 M
39 Paul Lunn Nene Valley Harriers 726     6 M 35-39 2:14:33 M
40 Michael Kerrigan Marshal Milton Keynes A C 644     7 M 35-39 2:14:46 M
41 Sally Onn St Albans Striders 343 ***** F  0-34 2:14:48 F
42 Andy Blaize Northampton R R 707    11 M 40-44 2:14:52 M
43 Garry Parsons London Frontrunners 389    12 M 40-44 2:15:22 M
44 James Darcy Silson Joggers A C 633     5 M 45-49 2:15:25 M
45 Stuart Hall   783    14 M  0-34 2:15:29 M
46 Matthew Russell   891    15 M  0-34 2:15:34 M
47 Joe Forrester   323    16 M  0-34 2:15:34 M
48 Keith Pritchard Riverside Runners 214    13 M 40-44 2:15:52 M
49 Andrew Larham March A C 643     3 M 50-54 2:15:55 M
50 Lawrence Shafier Orion Harriers 105     6 M 45-49 2:16:08 M
51 Ivor Davies Ivanhoe Runners 455    14 M 40-44 2:16:09 M
52 Oliver Gavin   749     8 M 35-39 2:16:16 M
53 Graham Chapman Ely Runners 642     4 M 50-54 2:16:18 M
54 Graham Moore   163     7 M 45-49 2:16:25 M
55 Martin Whitworth St Albans Striders 689     9 M 35-39 2:16:28 M
56 Daniel Anderson Beaumont R C 712    17 M  0-34 2:16:31 M
57 Susanne Enhard Compton Harriers 605 ***** F 45-49 2:16:46 F
58 Stephen Tovey Ely Runners 794    10 M 35-39 2:16:50 M
59 Tony Johnson Ropsley R R 680     8 M 45-49 2:16:50 M
60 Charles Howard Wootton R R 1031    11 M 35-39 2:17:20 M
61 David Perry St Albans Striders 465    15 M 40-44 2:17:24 M
62 Chau See Bracknell Forest Runners 669    16 M 40-44 2:17:27 M
63 David Hall Stopsley Striders 541     9 M 45-49 2:17:28 M
64 Nigel Coates Saffron Striders 47     5 M 50-54 2:17:28 M
65 Jonathan Quest   26     6 M 50-54 2:17:46 M
66 Alex Wright Corby A C 575    17 M 40-44 2:17:48 M
67 Robert Casserley Garden City Runners 703    12 M 35-39 2:17:51 M
68 Simon Boothby Riverside Runners 675    10 M 45-49 2:17:55 M
69 Tim Ellis Haverhill R C 41    18 M 40-44 2:18:05 M
70 Jeffrey Adams Vegetarian Cycling & A C 113     7 M 50-54 2:18:25 M
71 Roger Montgomery   924    19 M 40-44 2:18:30 M
72 Robin Barrett   184    18 M  0-34 2:18:57 M
73 Lee Murphy Dunstable R R 1049    19 M  0-34 2:19:05 M
74 Andrew Day Paddock Wood A C 145    13 M 35-39 2:19:25 M
75 Stuart Harries Stopsley Striders 296    14 M 35-39 2:19:46 M
76 Ed Jones Biggleswade A C 724    20 M 40-44 2:19:46 M
77 Steph Russell Northampton R R 693     1 F  0-34 2:19:49 F
78 Peter Fahy Sphinx A C 562    15 M 35-39 2:19:56 M
79 Louise Peters Stopsley Striders 546     1 F 35-39 2:19:57 F
80 Mark Nightingale Northampton R R 677    21 M 40-44 2:20:06 M
81 Kevin Quinn Bracknell Forest Runners 1002    11 M 45-49 2:20:08 M
82 John Lawlor Sleaford Town Runners 966     8 M 50-54 2:20:44 M
83 David Hunter   45    12 M 45-49 2:20:46 M
84 Andy Perkinson Horsforth Harriers 479    16 M 35-39 2:20:50 M
85 Frank Wood Hercules Wimbledon A C 151    13 M 45-49 2:20:56 M
86 Ryan Morris Compton Harriers 606    20 M  0-34 2:20:59 M
87 Marvin Malia Sinfin R C 968    17 M 35-39 2:21:01 M
88 Alex Souden Riverside Runners 390    18 M 35-39 2:21:08 M
89 Mark Clayton   990    22 M 40-44 2:21:13 M
90 Fiona Tideswell Saffron Striders 593     2 F 35-39 2:21:17 F
91 Colin Braybrook St Albans Striders 498    14 M 45-49 2:21:26 M
92 neil Loader Bedford Harriers A C 548    23 M 40-44 2:21:27 M
93 Fiona Halls Saffron Striders 570     3 F 35-39 2:21:36 F
94 Tim Chapman Fenland R C 944    15 M 45-49 2:21:40 M
95 Mark Garrett Northampton R R 603     9 M 50-54 2:23:17 M
96 Robert Curtis Dunstable R R 259    16 M 45-49 2:23:41 M
97 Andy Jordan Vegetarian Cycling & A C 60    17 M 45-49 2:23:57 M
98 Kerry Flain Fairlands Valley Spartans 876    21 M  0-34 2:24:23 M
99 Jason French   923    22 M  0-34 2:24:26 M
100 Ian Hewitt Sinfin R C 786    19 M 35-39 2:24:29 M
101 Martin Hamilton Team Balancise 509    18 M 45-49 2:24:38 M
102 Neil Jones Marshal Milton Keynes A C 396    20 M 35-39 2:25:07 M
103 Simon Haywood Ultramarathon 667    23 M  0-34 2:25:32 M
104 Steve Willis Rugby & Northants A C 1030    19 M 45-49 2:25:54 M
105 Michael Turney Chiltern Harriers A C 750    20 M 45-49 2:26:13 M
106 Hickling Kevin Riverside Runners 287    24 M 40-44 2:26:18 M
107 Gary Blaber Marshal Milton Keynes A C 796    21 M 35-39 2:26:26 M
108 David Gillett   8    24 M  0-34 2:26:38 M
109 Roger Hobbs   727    10 M 50-54 2:26:42 M
110 Laura McPherson Cambridge Harriers 940     2 F  0-34 2:26:49 F
111 Lee French Bushfield Joggers 420    22 M 35-39 2:26:55 M
112 Steve Daniels Bedford Harriers A C 560    21 M 45-49 2:27:01 M
113 Andrew Shackleton Bourne Town Harriers 1036    25 M  0-34 2:27:05 M
114 Julian Cockshott   626    25 M 40-44 2:27:09 M
115 Andy Thomas Northampton R R 100    26 M  0-34 2:27:17 M
116 Robert Davis   590    26 M 40-44 2:27:34 M
117 Steve Childerley Riverside Runners 844    23 M 35-39 2:27:37 M
118 Marianne Williamson Bedford Harriers A C 530     1 F 40-44 2:27:41 F
119 Thea Gudgeon Watford Harriers 519     3 F  0-34 2:27:44 F
120 Andy Stiles Marshal Milton Keynes A C 994    22 M 45-49 2:27:53 M
121 Trevor Clark Sphinx A C 614    11 M 50-54 2:28:07 M
122 Michael Bullard Nene Valley Harriers 456    23 M 45-49 2:28:12 M
123 Wendy Webber Marshal Milton Keynes A C 154     4 F  0-34 2:28:15 F
124 Charlie Eccleshare   128    27 M  0-34 2:28:20 M
125 James Felstead London Heathside 582    27 M 40-44 2:28:34 M
126 Ranjiet Kainth St Albans Striders 1051    12 M 50-54 2:28:39 M
127 Martin Lawrence Haverhill R C 294    24 M 45-49 2:28:51 M
128 John Hussey   344    28 M 40-44 2:29:07 M
129 Geoff New Marshal Milton Keynes A C 50    25 M 45-49 2:29:20 M
130 Hayley Veasey Corby A C 506     4 F 35-39 2:29:20 F
131 Richard Dix Fenland R C 741    26 M 45-49 2:29:25 M
132 Robert Morgan Biggleswade A C 905    28 M  0-34 2:29:31 M
133 Richard Underhill   698    24 M 35-39 2:29:43 M
134 Marcus Thomas   840    27 M 45-49 2:30:01 M
135 Ian Hunter   565    25 M 35-39 2:30:13 M
136 Paul Stuart Bedford Harriers A C 303    28 M 45-49 2:30:54 M
137 David Whymant Amazing Feet R C 965     1 M 65-69 2:31:06 M
138 Mark Galbraith   231    26 M 35-39 2:31:07 M
139 Colin Moody Harlow R C 931     1 M 60-64 2:31:07 M
140 Chris Brookman MK Lakeside Runners 1055    29 M  0-34 2:31:11 M
141 Andrew Barber BRJ Huntingdon R R C 470    29 M 40-44 2:31:18 M
142 Graham Blackburn Fairlands Valley Spartans 1062    29 M 45-49 2:31:21 M
143 Felicity Jane Chivers Ely Runners 1048     5 F  0-34 2:31:21 F
144 Jeremy Bell Ampthill & Flitwick Flyers 376    30 M 45-49 2:31:39 M
145 Kate Blakey Serpentine R C 334     5 F 35-39 2:31:42 F
146 Caoimhe Leahy Mornington Chasers 481     6 F 35-39 2:31:44 F
147 Steve Charleston Bearbrook R C 953    13 M 50-54 2:31:47 M
148 Simon Hassett Swanley & District A C 297    30 M 40-44 2:32:05 M
149 Andy Williams Cambridge University Press R C 596    31 M 45-49 2:32:11 M
150 David Course Bedford Harriers A C 244    30 M  0-34 2:32:15 M
151 Roland Bright   540    32 M 45-49 2:32:29 M
152 Andrew Terrell Harlow R C 1053    27 M 35-39 2:32:34 M
153 Laurence Abbott   428    31 M  0-34 2:32:43 M
154 Philip Caswell West End Runners 747    33 M 45-49 2:32:47 M
155 Liz Grolimund Alchester R C 1029     6 F  0-34 2:32:52 F
156 Clark Skerratt Biggleswade A C 930     2 M 60-64 2:32:58 M
157 Sue Yendley BRJ Huntingdon R R C 33     1 F 45-49 2:33:09 F
158 Andrew Houghton   782    14 M 50-54 2:33:34 M
159 Stephane Toussenel Saffron Striders 333    28 M 35-39 2:33:45 M
160 Phill Wilson Wreake Runners 754    34 M 45-49 2:33:47 M
161 Jackie MacLannan David Lloyd Pacers 641     7 F  0-34 2:33:51 F
162 Verne Barltrop 100 Marathon Club 513     2 M 65-69 2:34:05 M
163 Darren Armitage   723    29 M 35-39 2:34:15 M
164 Kate Hutchings Alchester R C 834     7 F 35-39 2:34:20 F
165 Matt Washburn Weston A C 510    32 M  0-34 2:34:27 M
166 Mark Salmons March A C 331    30 M 35-39 2:34:32 M
167 Michael Grehan Dunstable R R 305    35 M 45-49 2:34:37 M
168 Darron Handley Sphinx A C 821    36 M 45-49 2:34:40 M
169 Gary Benson Bedford Harriers A C 678    31 M 40-44 2:34:43 M
170 Leigh Carr   16    31 M 35-39 2:34:45 M
171 Steven Shaw   242    33 M  0-34 2:34:47 M
172 Timothy Payne Hinckley R C 364    37 M 45-49 2:34:49 M
173 Alan Roberts Vale Of Aylesbury 751    38 M 45-49 2:34:50 M
174 Tom Lewis   156    32 M 35-39 2:34:53 M
175 Breege Nordin Ilford A C 896     1 F 50-54 2:34:56 F
176 Jerome Deboute   792    34 M  0-34 2:35:00 M
177 Avril Riddell Mornington Chasers 43     1 F 55-59 2:35:09 F
178 Kathy Horsman Bedford Harriers A C 664     2 F 50-54 2:35:21 F
179 Jason Perring March A C 448    32 M 40-44 2:35:24 M
180 Carla Brown Cambridge & Coleridge 338     8 F  0-34 2:35:25 F
181 Clive Daniels Leighton Fun Runners 413    33 M 35-39 2:35:48 M
182 Tom Griffin Tring R C 679     3 M 60-64 2:35:57 M
183 Richard Heyes Hunts A C 286    39 M 45-49 2:36:02 M
184 Andre Pittock Fenland R C 525    40 M 45-49 2:36:07 M
185 Paul Arnold Fenland R C 491    34 M 35-39 2:36:07 M
186 Keith Gray Bedford Harriers A C 460    41 M 45-49 2:36:07 M
187 Claire Day Paddock Wood A C 146     9 F  0-34 2:36:10 F
188 Jonathan Simpson   504    33 M 40-44 2:36:12 M
189 Claire Messenger North Herts R R 1041     8 F 35-39 2:36:15 F
190 Seamus Higson   143    42 M 45-49 2:36:16 M
191 Stuart Mann Herts Phoenix A C 553     3 M 65-69 2:36:21 M
192 Deirdre Heydecker St Albans Striders 577     2 F 55-59 2:36:27 F
193 Matthew Noble Wreake Runners 752    43 M 45-49 2:36:28 M
194 Julie Dalzell Marshal Milton Keynes A C 395     2 F 40-44 2:36:31 F
195 Ben Malone   324    35 M 35-39 2:36:34 M
196 Stephen Coomber   653    35 M  0-34 2:36:34 M
197 Paula Nicol Boxfit Tri Club 392    10 F  0-34 2:36:35 F
198 Helen Cartlidge St Albans Striders 889    11 F  0-34 2:36:35 F
199 Daniel Wate Fenland R C 1037    36 M  0-34 2:36:35 M
200 Stuart Heade   861    36 M 35-39 2:36:36 M
201 Edwina Colclough Alchester R C 808    12 F  0-34 2:36:37 F
202 Vincent Phillips   11    37 M 35-39 2:36:42 M
203 Bryan Pears Sphinx A C 710    34 M 40-44 2:36:45 M
204 Verity Allsopp Leighton Fun Runners 18    13 F  0-34 2:36:50 F
205 Vinny Byatt   1038    35 M 40-44 2:36:57 M
206 Catherine Wright Corby A C 576     3 F 55-59 2:37:07 F
207 Terry Doherty Bournville Harriers 983     1 M 55-59 2:37:09 M
208 Nick Pidgeon   418    37 M  0-34 2:37:23 M
209 Dan Wilson Bournville Harriers 883    44 M 45-49 2:37:34 M
210 Paul Hanrahan   98    38 M  0-34 2:37:45 M
211 Sarah Shynn Dunstable R R 125     3 F 40-44 2:37:50 F
212 Kate Pratten Blackheath & Bromley Harriers 817     9 F 35-39 2:37:58 F
213 Michael Williams   474     2 M 55-59 2:38:00 M
214 James Lambert Wootton R R 636    38 M 35-39 2:38:01 M
215 John Palfreyman   757    39 M  0-34 2:38:08 M
216 Jamshid Khazanehdari   1054    15 M 50-54 2:38:09 M
217 Shelley Lopez   290    14 F  0-34 2:38:09 F
218 Jon Balaam Biggleswade A C 76    39 M 35-39 2:38:15 M
219 Richard Thackeray North Herts R R 227    45 M 45-49 2:38:20 M
220 Andrew Phillips Dunstable R R 9    40 M  0-34 2:38:46 M
221 Tom Ianiri   1000    40 M 35-39 2:38:53 M
222 Paul Eggleton Dunstable R R 39    16 M 50-54 2:38:54 M
223 Geoff Fenn   776    41 M 35-39 2:39:04 M
224 Jane Mayes Wreake Runners 769    15 F  0-34 2:39:04 F
225 James Ketteringham Wreake Runners 781    46 M 45-49 2:39:05 M
226 Rob Moir Riverside Runners 407    47 M 45-49 2:39:07 M
227 Steve Wickham Bearbrook R C 1039     3 M 55-59 2:39:14 M
228 Adam Stringer   1046    41 M  0-34 2:39:16 M
229 Katie Samuelson Cambridge & Coleridge 339    16 F  0-34 2:39:18 F
230 Mitch Timms Sphinx A C 383    17 M 50-54 2:39:24 M
231 Tony Hughes Northbrook A C 798     4 M 55-59 2:39:41 M
232 Sarah Rock Bournville Harriers 730    17 F  0-34 2:39:42 F
233 Adam Pugh Thorney R C 818    42 M  0-34 2:39:51 M
234 Stephen Wright Kenilworth Runners 213    48 M 45-49 2:39:52 M
235 Adam Poole   784    43 M  0-34 2:40:00 M
236 James Wilson   903    36 M 40-44 2:40:03 M
237 Paul Northern Wootton R R 63    37 M 40-44 2:40:05 M
238 Darren Greene Team Trisports 263    38 M 40-44 2:40:10 M
239 Gary Peters   681    18 M 50-54 2:40:22 M
240 Robert Dalessandro   608    49 M 45-49 2:40:27 M
241 Uju Eze   561    18 F  0-34 2:40:28 F
242 Paul Crimmins   32    42 M 35-39 2:40:31 M
243 Gladstone Thompson St Albans Striders 1059    50 M 45-49 2:40:35 M
244 John Robinson   898     4 M 60-64 2:40:38 M
245 Josie Heade   862    10 F 35-39 2:40:49 F
246 Sue Torrance Brackley & District R C 304     2 F 45-49 2:40:50 F
247 Paul Murphy London Heathside 850    51 M 45-49 2:40:53 M
248 Hannah Pleasance   224    19 F  0-34 2:40:57 F
249 Teresa Peasgood   240     3 F 45-49 2:41:02 F
250 Andrew Pope Leamington C & A C 913    52 M 45-49 2:41:14 M
251 John Ackroyd Eye Community Runners 992    53 M 45-49 2:41:17 M
252 Alison Cooper Riverside Runners 5     4 F 45-49 2:41:21 F
253 Phil Redden Riverside Runners 910     5 M 55-59 2:41:21 M
254 Steve Roy Asktony Athletics 207    43 M 35-39 2:41:27 M
255 Richard Southan   638    44 M  0-34 2:41:33 M
256 Darren Jackson Fenland R C 517    45 M  0-34 2:41:37 M
257 David Sheppard Stourbridge R C 946    19 M 50-54 2:41:39 M
258 Paul Waller   672    46 M  0-34 2:41:45 M
259 Daniel Mason Thorney R C 819    44 M 35-39 2:41:46 M
260 Steve Dockerill BRJ Huntingdon R R C 738    54 M 45-49 2:41:47 M
261 Philomena Mburu Compton Harriers 908     3 F 50-54 2:41:56 F
262 Darran Hull Springfield Striders 906    39 M 40-44 2:42:20 M
263 K Archer Leighton Fun Runners 118     4 F 50-54 2:42:26 F
264 Russell Scrivener Riverside Runners 483    55 M 45-49 2:42:30 M
265 Christine Ferguson St Albans Striders 215     5 F 45-49 2:42:36 F
266 John C Thomas Corby A C 838     1 M 70-99 2:42:38 M
267 Nigel Taylor Corby A C 828    56 M 45-49 2:42:43 M
268 Alan Griffiths Wellingborough & District A C 650    40 M 40-44 2:42:48 M
269 Trevor Bunch Haverhill R C 762    45 M 35-39 2:42:53 M
270 Paul Wells   893    57 M 45-49 2:42:54 M
271 Simon Read   812    46 M 35-39 2:42:55 M
272 Tom De Val   629    47 M 35-39 2:43:02 M
273 Mark Everett   284    20 M 50-54 2:43:08 M
274 Amy Inchley Leighton Buzzard A C 90    20 F  0-34 2:43:14 F
275 Mike Humphrey Thrift Green Trotters 648    58 M 45-49 2:43:21 M
276 Steven Humphrey Yaxley Runners 372    59 M 45-49 2:43:21 M
277 Chas Taylor Trent Park 450     5 M 60-64 2:43:25 M
278 Malcolm McNab   82    47 M  0-34 2:43:26 M
279 Paul Norfolk Bedford Harriers A C 402    48 M 35-39 2:43:28 M
280 Bren Vaughan BRJ Huntingdon R R C 404    49 M 35-39 2:43:39 M
281 Rachel Real BRJ Huntingdon R R C 405    11 F 35-39 2:43:39 F
282 Andrew Enticknap Hunts A C 480    41 M 40-44 2:43:55 M
283 Nick Martin Ranelagh Harriers 932    60 M 45-49 2:44:03 M
284 Rob Brady Penny Lane Striders 436    21 M 50-54 2:44:09 M
285 Jonathan Herd Fairlands Valley Spartans 848    48 M  0-34 2:44:11 M
286 Nicola Hunt Bishops Stortford R C 208     4 F 40-44 2:44:19 F
287 David Boyd   873    42 M 40-44 2:44:27 M
288 Carl Furness Bedford Harriers A C 573    43 M 40-44 2:44:30 M
289 Martin Lynch Hinckley R C 447    50 M 35-39 2:44:34 M
290 Duncan Henry   489    44 M 40-44 2:44:38 M
291 Suzie Niven Bearbrook Joggers 352     5 F 40-44 2:44:45 F
292 Phil Atkins Marshal Milton Keynes A C 574    45 M 40-44 2:44:45 M
293 Michelle Prior Ramsey R R 980    21 F  0-34 2:44:45 F
294 Lee Lawrence Fairlands Valley Spartans 804    51 M 35-39 2:44:53 M
295 Maria Russell Bearbrook Joggers 695    22 F  0-34 2:44:53 F
296 Jon Steadman   325    46 M 40-44 2:44:54 M
297 Malcolm Holmes Challenge Central 962    52 M 35-39 2:45:00 M
298 Gemma Thake Saffron Striders 621    23 F  0-34 2:45:07 F
299 Mick Cox Werrington Joggers 2    49 M  0-34 2:45:10 M
300 Algie Audas Stamford Striders 563    22 M 50-54 2:45:13 M
301 Noel Keenan Boxfit Tri Club 728    61 M 45-49 2:45:14 M
302 Dominic Miles   805    50 M  0-34 2:45:16 M
303 Jane Nodder Mornington Chasers 42     5 F 50-54 2:45:17 F
304 Kelly Burn Wellingborough & District A C 120    24 F  0-34 2:45:34 F
305 Natasha Wain Wellingborough & District A C 1023    12 F 35-39 2:45:34 F
306 Carol Ransom St Albans Striders 261     6 F 40-44 2:45:35 F
307 Stephen Young Wootton R R 371    47 M 40-44 2:46:00 M
308 Steve Pleasance   223    62 M 45-49 2:46:04 M
309 Tim Boyd March A C 319    63 M 45-49 2:46:11 M
310 John Mynott Harpenden Aro Runners 902    51 M  0-34 2:46:12 M
311 Paul Jackson   914    52 M  0-34 2:46:12 M
312 Judith Thomas Werrington Joggers 385     6 F 50-54 2:46:13 F
313 Simon Worfolk Alchester R C 550    53 M 35-39 2:46:19 M
314 Stephen Clerkin Runbritain 999    54 M 35-39 2:46:21 M
315 Paul Mitchell   64    55 M 35-39 2:46:25 M
316 Matt Mitchell Leighton Fun Runners 280    56 M 35-39 2:46:27 M
317 Geraldine Emmins March A C 295     7 F 40-44 2:46:32 F
318 Erika Pennington Cherwell Runners 433    25 F  0-34 2:46:32 F
319 Darren Miller Bedford Harriers A C 551    48 M 40-44 2:46:38 M
320 Anthony Mc Carrick   705    49 M 40-44 2:46:43 M
321 Neil Cheek   52    53 M  0-34 2:46:50 M
322 Rachel Elder Redway Runners 721    13 F 35-39 2:46:52 F
323 Graham Saville Harlow R C 714    23 M 50-54 2:46:56 M
324 Carmel McEniery Cambridge & Coleridge 787    14 F 35-39 2:46:58 F
325 Anna O Dell   709    15 F 35-39 2:47:06 F
326 Richard Todd   748    64 M 45-49 2:47:07 M
327 Tim Lloydlangston Stourbridge R C 938    50 M 40-44 2:47:15 M
328 Caroline Bailes St Albans Striders 935     8 F 40-44 2:47:23 F
329 Joanna Brown   936    16 F 35-39 2:47:23 F
330 Mark Curtis   72    65 M 45-49 2:47:37 M
331 Duncan Doswell   71    24 M 50-54 2:47:37 M
332 David Peasgood   239    66 M 45-49 2:47:41 M
333 Andrew Evans Colworth Striders 478    51 M 40-44 2:47:46 M
334 Paul Warden Northants Triathlon 196    67 M 45-49 2:47:46 M
335 Amanda Robinson   659     6 F 45-49 2:47:49 F
336 Chris Lane   203    52 M 40-44 2:47:51 M
337 Cliff Chenery   892     6 M 60-64 2:48:18 M
338 Marc Phillips   162    68 M 45-49 2:48:31 M
339 Richard Zanetti Kenilworth Runners 887    53 M 40-44 2:48:44 M
340 Sally Gillam Ilford A C 165     7 F 45-49 2:48:55 F
341 Carole Anastasi Saffron Striders 136    26 F  0-34 2:48:58 F
342 Paul Brewster Bourne Town Harriers 1019    69 M 45-49 2:49:05 M
343 Jean Paul Van Weert Chiltern Harriers A C 1028    57 M 35-39 2:49:15 M
344 Nicola Bramley Ely Runners 89     7 F 50-54 2:49:20 F
345 Tim Long   488    70 M 45-49 2:49:27 M
346 Chris Wares   520    54 M 40-44 2:49:35 M
347 Andrea Martinelli   785    17 F 35-39 2:49:52 F
348 Dorian Rees   529    54 M  0-34 2:49:54 M
349 Andrew Leicester Olney Runners 823    71 M 45-49 2:50:02 M
350 Ian Edwards Norfolk Gazelles 970    58 M 35-39 2:50:04 M
351 Caroline Dickens Olney Runners 701    18 F 35-39 2:50:09 F
352 Luke Edmonds   298    59 M 35-39 2:50:22 M
353 Kevin Kipp Bishops Stortford R C 588     6 M 55-59 2:50:23 M
354 James Horseman   314    55 M  0-34 2:50:24 M
355 Yvonne Mann Bushfield Joggers 820     1 F 60-64 2:50:29 F
356 Tony Swindells Wootton R R 556     7 M 55-59 2:50:32 M
357 David McLaughlin   201    60 M 35-39 2:50:39 M
358 Andy Irvine Cambridge & Coleridge 788    55 M 40-44 2:50:46 M
359 Paul Harrell   490    72 M 45-49 2:50:53 M
360 Andrew Whitehouse Aro Runners Harpenden 1043    56 M 40-44 2:51:05 M
361 Stuart Cook   27    73 M 45-49 2:51:05 M
362 Yusuf Firat Haverhill R C 434    74 M 45-49 2:51:07 M
363 James Parnum   894    56 M  0-34 2:51:08 M
364 Maria Brightwell Cambridge & Coleridge 692     8 F 45-49 2:51:09 F
365 Darren Gillman Spa Striders 341    57 M 40-44 2:51:12 M
366 David Langdon   362    57 M  0-34 2:51:19 M
367 Paul Easlea   366    58 M  0-34 2:51:20 M
368 Simon Cottenham   218    61 M 35-39 2:51:21 M
369 Harriet Prior   275     8 F 50-54 2:51:23 F
370 Jim Dodds Ampthill & Flitwick Flyers 363    75 M 45-49 2:51:27 M
371 Nick Pearson Eye Community Runners 665    58 M 40-44 2:51:29 M
372 Mark Folker Ampthill & Flitwick Flyers 191    76 M 45-49 2:51:33 M
373 John Brophy Dunstable R R 328     8 M 55-59 2:51:55 M
374 Clive Cannon Fairlands Valley Spartans 973    25 M 50-54 2:52:09 M
375 Karen Clark   346     9 F 40-44 2:52:12 F
376 William Walker   538    59 M  0-34 2:52:16 M
377 Peter German Hunts A C 526     9 M 55-59 2:52:18 M
378 Grant Conway East London Runners 617    59 M 40-44 2:52:24 M
379 Chris Foulkes Alchester R C 256    62 M 35-39 2:52:26 M
380 Mark Hazlehurst Yaxley Runners 904    26 M 50-54 2:52:35 M
381 Bernard Sykes   49    77 M 45-49 2:52:38 M
382 Michael Burton   93    60 M 40-44 2:52:42 M
383 Philip Brennan Stratford Upon Avon R C 518     4 M 65-69 2:52:47 M
384 Lee Pembroke   336    63 M 35-39 2:52:49 M
385 Owen Williams   268    60 M  0-34 2:52:51 M
386 Mark Beesley   1014    61 M 40-44 2:52:56 M
387 Stephen Leadbetter RAF 670    27 M 50-54 2:53:02 M
388 Phillip Williams Dunstable R R 951    61 M  0-34 2:53:04 M
389 Charlie Hempstead Bedford Harriers A C 688    78 M 45-49 2:53:05 M
390 Ian Rodgers Bishops Stortford R C 514    62 M 40-44 2:53:06 M
391 Ruth Wiggins Dunstable R R 1012    10 F 40-44 2:53:07 F
392 Aly Wren Hinckley R C 829     9 F 50-54 2:53:08 F
393 David Burton Hinckley R C 827    63 M 40-44 2:53:08 M
394 Duncan Marsh Thame Runners 198    64 M 40-44 2:53:21 M
395 Jalanie Dalessandro Cambridge & Coleridge 609     9 F 45-49 2:53:22 F
396 Paula Elliott BRJ Huntingdon R R C 388    11 F 40-44 2:53:26 F
397 Anita Girvan BRJ Huntingdon R R C 393    19 F 35-39 2:53:26 F
398 Andrew Cottrell Ultramarathon 746    79 M 45-49 2:53:34 M
399 Mike Cleary   219    65 M 40-44 2:53:39 M
400 Richard Allen   222    64 M 35-39 2:53:42 M
401 Charlotte-Lisa Dutch UKNetRunners 106    20 F 35-39 2:53:44 F
402 Faris Aranki   758    62 M  0-34 2:53:47 M
403 Teresa Bufton   716    12 F 40-44 2:53:53 F
404 Charlie Wardle   660    65 M 35-39 2:53:58 M
405 Esther Maniega   802    21 F 35-39 2:53:59 F
406 Michael Willett   452    10 M 55-59 2:54:31 M
407 Israel Archuletta Wellingborough & District A C 682    63 M  0-34 2:54:40 M
408 Peter Rogers St Albans Striders 888    28 M 50-54 2:54:52 M
409 Sharon McCarthy   179    13 F 40-44 2:54:54 F
410 Susan Williams Yaxley Runners 147    14 F 40-44 2:54:56 F
411 Rachel Johnson   522    27 F  0-34 2:55:01 F
412 Emma Ward St Albans Striders 438    28 F  0-34 2:55:03 F
413 Katy Burns Haverhill R C 658    15 F 40-44 2:55:05 F
414 Donna Dale Walden Tri 775    22 F 35-39 2:55:16 F
415 Claire Kremer St Albans Striders 559    23 F 35-39 2:55:19 F
416 Helen Varley St Albans Striders 736    29 F  0-34 2:55:19 F
417 Sabuj Sarkar   915    66 M 35-39 2:55:23 M