Male Open Winners |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Andrew McMulkin |
Bedford & County A C |
1:14:09 |
2 |
Robert Barnes |
Stopsley Striders |
1:14:57 |
3 |
Ian Halpin |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:19:49 |
|
|
|
|
MV40 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Paul Boddey |
Eton Manor A C |
1:21:19 |
2 |
Steven Upton |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:21:48 |
3 |
Winston Woodward |
Dunstable R R |
1:23:26 |
|
|
|
|
MV45 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Darran Wilson |
Dunstable R R |
1:26:15 |
2 |
Vittorio Paci |
Bedford Harriers A C |
1:28:47 |
3 |
Gez Fallon |
Stopsley Striders |
1:29:01 |
|
|
|
|
MV50 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Jon Clark |
Bedford Harriers A C |
1:27:54 |
2 |
Pat Blessing |
Stopsley Striders |
1:32:01 |
3 |
David Hunter |
|
1:33:14 |
|
|
|
|
MV55 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Martin Beare |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:22:22 |
2 |
Paul Gooding |
Bedford & County A C |
1:31:40 |
3 |
Danny Kelly |
Stopsley Striders |
1:40:19 |
|
|
|
|
MV60 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Warwick Browning |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:31:03 |
2 |
Jim Grant |
Stamford Striders |
1:42:16 |
3 |
Nigel Taylor |
|
1:43:56 |
|
|
|
|
MV65 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Clark Skerratt |
Biggleswade A C |
1:51:53 |
2 |
Jonathan Venning |
|
2:03:35 |
3 |
Stuart Cowan |
|
2:07:15 |
|
|
|
|
Female Open Winners |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Nicola Bowerman |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:24:53 |
2 |
Rebecca Maddock |
|
1:32:25 |
3 |
Sally Knight |
Bedford Harriers A C |
1:36:27 |
|
FV35 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Jessica Anstee |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:39:44 |
2 |
Kirsty Jones |
Bedford Harriers A C |
1:52:47 |
|
|
|
|
FV40 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Nicola Bowerman |
Ampthill & Flitwick Flyers |
1:24:53 |
2 |
Sally Knight |
Bedford Harriers A C |
1:36:27 |
3 |
Natalie Morgan |
Biggleswade A C |
1:40:02 |
|
|
|
|
FV45 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Teresa Warren |
Dunstable R R |
1:45:33 |
2 |
Shona Bell |
|
1:50:45 |
3 |
Wendy Pasquet |
|
1:52:27 |
|
|
|
|
FV50 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Liz Davies |
Stopsley Striders |
1:59:06 |
2 |
Mary Cordeaux |
City Of Norwich A C |
2:18:15 |
3 |
Jill Shinnick |
Wellingborough & District A C |
2:27:31 |
|
|
|
|
FV55 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Karen Robertson |
Bedford Harriers A C |
1:54:07 |
2 |
Sue Cross |
Bedford Harriers A C |
1:56:34 |
3 |
Anne Golding |
Dunstable R R |
1:58:41 |
|
|
|
|
FV60 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Christine Ayers |
Leighton Fun Runners |
1:54:41 |
|
|
|
|
FV65 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Patricia Godfrey |
Ampthill & Flitwick Flyers |
2:25:37 |
|
|
|
|
FV70 |
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
No ruunner |
0 |
0 |